top of page

25. DAHLIE RALLYE

Heřmanův Městec – Autokemping

                  Konopáč

            25. 8. – 28. 8. 2022

Po delší odmlce se uskutečnila Dahlie Rallye opět v České republice. Dahlie Rallye byla založena Zdeňkem Vaňurou v Rožnově p. R., kde se konal i 1. ročník v roce 1997. V pořadí 25. setkání campistů a caravanistů států V4 z Česka, Polska, Slovenska, a Maďarska se uskutečnilo v termínu od 25. 8. do 28. 8. 2022 v Autokempingu Konopáč v Heřmanově Městci. Tento termín byl zvolen také proto, že se zde každoročně koná Bartolomějská pouť. Garantem pořádané akce byla Federace Campingu a Caravaningu ČR, z.s. spolu s Caravan Clubem Autoklubu ČR.


Po příjezdu u prezentace obdržela každá posádka tašku s propagačními materiály, doporučenými výlety do okolí a drobnými dárečky.


Ve čtvrtek se konalo zasedání Prezídia DR. Letošní zasedání PDR bylo volební, kdy se  volil prezident Dahlie Rallye. Na následující čtyři roky byl znovu zvolen pan Ĺubomír Kotras ze Slovenska. Ze zdravotních důvodů odstoupil z PDR zástupce Camping clubu Rožnov pod Radhoštěm pan Jan Kubáček, kterého vystřídal pan František Vídeňský. Jako nový  člen sdružení DR byl přijat maďarský klub MHKK, který zastupuje paní Helena Burian.


Organizátoři připravili opravdu pestrý program.


Ve čtvrtek promítalo letní kino v areálu autokempinku novou českou komedii „Srdce na  dlani“ a v učebně proběhl vzpomínkový večer s promítáním fotografií z předchozích ročníků  DR, který komentoval Zbyněk Vaňura, účastník všech dosavadních ročníků. Společenský večer proběhl ve znamení country.


Na pátek byl připraven autobusový zájezd do Vysokého Mýta do muzea českého  karosářství a do Nových Hradů na prohlídku tamního zámku a přilehlých zahrad, proběhl  sportovní den a zábava pro děti a dospělé, přednáška o bezpečnosti silničního provozu a ukázka JSDH HM vyprošťování osob při dopravní nehodě.


V 19:00 proběhlo v letním kině zahájení 25. DR, kde zazněla státní hymna pořádající  země, bylo představeno nové prezidium a předány upomínkové předměty pro odcházející  členy. Prezident DR pan Ĺubomír Kotras poděkoval pořadatelům a popřál všem pěkné zážitky a zahájil samotné setkání. Přátelé z PZM pozvali na Evropské setkání, které  pořádají v Krakově v květnu 2023. Po zahájení DR bylo na programu divadelní představení  „Princ a chuďas“ v provedení místního ochotnického spolku. Text byl přeložen pro diváky do maďarštiny i polštiny. Divadlo mělo velký úspěch.


V sobotu byl na programu další autobusový zájezd, tentokrát do Národního hřebčína v  Kladrubech nad Labem a do Pivovaru Pernštejn Pardubice. Dále proběhl organizovaný  cyklovýlet po Železnohorském regionu, který byl připraven členem pořádající organizace,  ale o vedení tohoto výletu byl požádán předseda našeho Camping clubu Zbyněk Vaňura.  Zúčastnilo se nás celkem šest. Kromě zmiňovaného Zbyňka Vaňury, manželé Radek a  Hanka Šedinovi a František a Lenka Vídeňští z CC Rožnov pod Radhoštěm a jediný  mimorožnovský pan Ladislav Šroubek z CC Praha. Další posádka z našeho klubu, Perničtí  – jelikož neměli sebou kola si udělali výlet na hrad Kunětická hora, který nám  všem vřele doporučovali.


V areálu kempu od sobotního rána do odpoledne probíhal prodejní trh rukodělných prací, v  odpoledních hodinách se opékaly buřty a ochutnávalo pivo Pernštejn – vše v ceně  účastnického poplatku.


V neděli proběhl závěrečný ceremoniál 25. Dahlie Rallye, kde byl slavnostně předán  putovní valašský klobouk a valaška organizátorům 26. DR, která se uskuteční v  Autokempingu Drienok, Mošovce na Slovensku v termínu od 31. 8. do 3. 9. 2023. Součástí ukončení 25. DR bylo i vyhodnocení soutěží. Ve čtyřboji v družstvech se jako první umístilo družstvo Tři mušketýři (ČR), jako druhé družstvo Olejnik (PL) a jako třetí družstvo Montíci (ČR). V jednotlivcích Marek Danihelka, Petr (z Montíků) a Elzdleta Satora. Losovalo se  také o pět předplatných časopisu Camping, Cars Caravans na rok 2023. Z našeho klubu  štěstí přálo Františku Vídeňskému. Vítězům předal ceny pan Marek Výborný, poslanec parlamentu ČR.


Na závěr 25. DR byla sdělena statistika. Celkem se zúčastnilo 94 posádek/188osob (ČR  32/58, PL 15/32, SK 38/78, H 9/20). Nejmladším účastníkem byl Szurpmi Kolos (H) 23. 4.  2020 a nejstarším účastníkem byla Zdena Kunčická (ČR) 31. 8. 1931. Prezident DR poděkoval všem za účast a pořadatelům za hladký průběh akce.


Akci přálo až na malé dešťové přeháňky krásné počasí a všichni jsme si to užili.


                         Zbyněk Vaňura

                         Září 2022

              

 

 

zv.jpg
25-Rallye.jpg
06.jpg
bottom of page