top of page

Vlaková výprava do Litoměřicka

Odjezd vlakem z Vizovic je v pondělí ráno 21. června 2021 (s přestupem v Kolíně) do Litoměřic k ubytování v diecézní ubytovně hostelu U Svatého Štěpána. Akce je výhodná pro seniory.  Cena ubytování v dvoulůžkovém pokoji je cca 500 Kč/noc/osoba. Předpoklad počtu účastníků 10 až 15.

 

Hodnocení vlakové výpravy KČT Vizovice do Litoměřic

   Z více než dvou set členů KČT ve Vizovicích se šest „ statečných“ vypravilo na čtyřdenní zájezd vlakem do Litoměřic a okolí.

   První den bylo vedro, a tak jsme odpoledních hodiny věnovali prohlídce zajímavého biskupského města. Nejprve jsme se ubytovali v diecézní ubytovně s restaurací a malým pivovarem. Ubytování bylo relativně levné a komfortní. Na cenách v restauraci jsme pocítili ekonomické důsledky pandémie. Na druhé straně jsme byli rádi za klimatizované jízdy autobusy MHD zdarma.

   Druhý den jsme využili jízdu Švestkovou dráhou do Podsedic, kde jsme měli sjednánu exkurzi na těžbu a úpravu horniny, z níž v úpravně, kterou jsme si prohlédli, získávají pyropy. Potom jsme se Švestkovou železnicí přesunuli do Třebenic, do muzea granátů. Odpoledne byla opět prohlídka Litoměřic a večer varhaní koncert.

   Ve středu – třetí den jsme v 10.15 hod. odjeli lodí do Ůstí nad Labem. Plavba trvala bezmála 4 hod. za cenu pro seniory 10 Kč/osoba. Plavba byla zajímavá, Porta Bohemica za to stojí. V Ústí nad Labem jsme v automatu za slušnou cenu a ve slušném prostředí pojedli výpečky s dvojitou dávkou zelí a vyjeli lanovkou na Větruši. Po krátké procházce po naučných stezkách jsme se vlakem vrátili do Litoměřic (zpáteční jízdenka lanovky stála 45 Kč).

   Večer jsme věnovali sledování fotbalu v televizi. Od úterka se již ochladilo a vedra pominula. Poslední den – čtvrtek jsme věnovali městu Úštěk, za pěkného počasí a odpoledne jsme opustili hotel a s vědomím, že program výpravy dopadl dobře, jsme se vraceli vlakem domů. Již v Kolíně měl vlak zpoždění, které se stále zvětšovalo, a zajímavé bylo, že ač turistický ruch ještě zcela nepropukl, tak vlak byl plný a museli jsme se rozsadit. V Otrokovicích měl zpoždění již 45 min. Nebudu popisovat konečné řešení naší dopravy domů. Jenom sděluji, že před půlnocí jsem dorazil domů na kost promoklý. Elektronika, kterou jsem byl vyzbrojen to přežila.

   Těšilo mne, že kolektiv statečných turistů z Vizovic cestu hodnotil kladně. Zvláště kladně bylo hodnoceno setkávání s milou ochotou všech lidí, které jsme potkali.

MiVítek

 

 

 

 

Švestková dráha s průvodčím.JPG
bottom of page