top of page

TZ Napajedla

 

V sobotu 9.4. proběhlo v Napajedlích Mistrovství Zlínského kraje v TZ. Prezentace probíhala od 9:00 v nádvoří Nového kláštera, kde bylo veškeré zázemí včetně startu i cíle samotného závodu.

Počasí nám již od pátku nepřálo, a tak kromě místního oddílu Azimut 1403 dorazili jen zástupci z TOM Horolezčata Brno a Lenochod Březolupy. Celkový počet hlídek dosáhnul počtu 26, z toho celých 10 hlídek závodilo za kategorii Dospělí + děti.

Během zahájení přestalo mrholit, a tak se rozhodlo i o ponechání plížení. Teplota se ale i nadále pohybovala kolem 8°C. Trať byla mokrá, místy dost blátivá a kluzká. V azimutových úsecích čekala ještě jedna záludnost. Zemědělci louku 2 dny před závodem pokropily močůvkou. Páteční déšť ji alespoň trochu rozplavil…

Závod to byl velmi rychlý. Všechny hlídky odstartovaly během půl hodiny, takže se dá řici, že sotva se trať vyznačila a zkontrolovala před startem, tak se začala uklízet. Současně s úklidem trati proběhlo vyhodnocení výsledků a vyhlášení vítězů.

Všechny hlídky dorazily i přes nepřízeň počasí zdárně do cíle. Ke zranění ani diskvalifikaci nedošlo. Věřím, že i přes drobný problém s azimuty si všichni závodníci závod užily a těší se na setkání na dalších závodech. Velké díky patří všem kdo se podíleli na organizaci a městu Napajedla, které podporuje činnost KČT Napajedla a TOM Azimut 1403 Napajedla.

Tomáš Hána, TOM Azimut 1403 Napajedla

bottom of page