top of page

Výstup na Klášťov

V letošním roce 2021 si město Vizovice připomíná 760 let od první písemné zmínky o Vizovicích a 9 okolních vsí a osad, které tím klášteru náležely -  Chrastěšov, Lutonina, část Zádveřic a Želechovic, Drnovice, Vysoká Lhota (nyní Vysoké Pole), Vimperk (nyní Újezd), Haluzice a Miloňov.

U této příležitosti pořádá v sobotu 17. července 2021 KČT Vizovice společně s městem Vizovice tradiční Výstup na Klášťov, tentokrát s tématem připomínky oslav první písemné, dějinné zprávy o Vizovicích a okolních obcích. Jsme přesvědčeni o tom, že tajemná hora Klášťov je vhodným místem pro setkání obcí jmenovaných v zakládací listině kláštera Smilheim.

k  přednášce na hlavní téma letošního slavnostního setkání přijali pozvání autodidaktik Dušan Cendelín, odbornou debatu z historie Klášťova a okolí povede starosta obce Slavičín a historik  Mgr. Tomáš Chmela a archeoložka PhDr. Jana Langrová z  Muzea Jihovýchodní Moravy ve Zlíně.

Začátek programu bude v 10 hodin. Turisté se dostaví na Klášťov hvězdicovitě, ze všech stran. Hlavní proud povede z Masarykova náměstí ve Vizovicích v 8 hodin. Účastníci se přesunou linkovým autobusem do Bratřejova a odtud pěšky pod vedením paní Aranky Glückové po turistických značkách k cíli na vrchol Klášťova, kde kromě zajímavých přednášek bude čekat občerstvení a v případě vhodných klimatických podmínek bude také připraven táborák.

Účastníci setkání obdrží pamětní list.

 

 

Klášťov image001.jpg
bottom of page