top of page

NEJVĚTŠÍ TURISTICKÉ RAZÍTKO DORAZILO DO MUZEA REKORDŮ V PELHŘIMOVĚ

Ve čtvrtek 21. dubna dorazilo do Věže muzea rekordů v Pelhřimově největší turistické razítko.

     Na společné tiskové konferenci přímo v nejvyšším patře věže muzea bylo slavnostně propůjčeno a certifikováno největší turistické razítko.

       Razítko o průměru 40 cm a výšce 25 cm znázorňuje symbol Klubu českých turistů a místo jeho zrodu - Vizovice. Vznik inicioval člen oblastního výboru KČT Zlínského kraje Ing. Miloslav Vítek. Jeho dřevěné části vyrobil truhlář Jaroslav Kudláček a linoryt raznice zhotovila akademická malířka paní Pavla Zigálová (oba aktivní členové KČT Vizovice). 

       Razítko převzal Ing. Josef Vaněk. Slavnostní tiskové konference se zúčastnil Zdeněk Jaroš, místostarosta Pelhřimova, Ing. Jaroslav Šlachta za vedení KČT a Ing. Miloslav Vítek. Kromě zástupců médií a dalších členů KČT byl přítomen i rekordman Josef Holoubek, který dokázal v průběhu 30 dní 16 hodin a 36 minut přejít území ČR tam i nazpět.

     Razítko bylo představeno na celostátní turistické akci Poslední puchýř v roce 2010 ve Vizovicích a bylo propůjčeno do turistického muzea v Bechyni, kde bylo 12 let. U příležitosti 100 let vzniku republiky a 130 let vzniku KČT bylo propůjčeno Národnímu muzeu v Praze a vystaveno v Památníku na vrchu Vítkov na Žižkově.

     Turistická razítka provází "skalní" turisty a jsou nejen vzpomínkou, ale také dokladem o dosažených cílech.

    Na filmových festivalech turistických amatérských filmů a výstavách ve Zlíně byly představeny "vandrbuchy" plné turistických razítek. I v době lákavých suvenýrů a fotografií zůstává turistické razítko předmětem zájmu turistů a nejenom v českých zemích je vedle značení turistických stezek  symbolem turistiky. 

 

Ing. Miloslav Vítek

Největší turistické razítko 1.JPG
bottom of page