top of page

Pan Vladimír Fassmann z KČT v Rožnově pod Radhoštěm oslavil 100. narozeniny

Významné životní jubileum oslavil 17. 9. 2023 dlouholetý člen KČT TJ Rožnov pod Radhoštěm – Camping club, pan Vladimír Fassmann. Narodil se před 100 lety v Rožnově p. R. a je nejstarším členem KČT, oblast Zlínský kraj.
Členem KČT je od roku 1938 a je jeden ze zakládajících členů mototuristického kroužku, později Camping clubu, při KČT Rožnov p. R. Z počátku členství se převážně věnoval se svou manželkou Jarmilou autokarovým zájezdům po celé Československé socialistické republice. Po koupi prvního automobilu Aero 30 a později Škody Felicia stále častěji začali využívat tento dopravní prostředek. Je až neuvěřitelné, že i za hluboké totality se jim podařilo od roku 1955 až 1975 procestovat se stanem, vyjma Skandinávie a Pyrenejského poloostrova, celou Evropu.
Velký zlom nastal v roce 1976, kdy si svépomocí postavil svůj první karavan. Jelikož Felicia měla pod kapotou málo koní, museli si koupit Škodu 110 R Coupé a začali brázdit s ostatními členy klubu Evropu s karavanem. Postupně obnovovali jak vozový, tak karavanový park a karavaningem se bavili až do roku 2018, kdy se v 95 letech rozhodnul si na stáří ještě koupit obytné auto. To mu však manželka už neschválila, a tak přijížděli na klubové akce pobavit se aspoň na jeden den.
V roce 2020 ovdověl, manželka zemřela v 97 letech.
V klubu dlouhá léta hlídal jako hospodář finance a podílel se na organizování mnoha karavanistických akcí. Za tuto nezištnou celoživotní práci v oblasti turistiky a mototuristiky, později karavaningu, byl oceněn mnoha vyznamenáními. Mezi ty nejvýznamnější patří Veřejné uznání III. stupně – diplom, Čestné uznání k 50. výročí založení Camping clubu, Čestné členství KČT, oblast Zlínský kraj, Čestné uznání KČT, oblast Zlínský kraj a Čestné členství odboru KČT TJ Rožnov p. R.

Jeho práce si všímalo i vedení města Rožnov p. R. V roce 2016 se stal Osobností rožnovského sportu a v roce 2023 obdržel z rukou starosty města Rožnov p. R. Cenu starosty města za celoživotní práci a rozvoj sportu v Rožnově p. R.

V roce 2022, v 98 letech, dobrovolně odevzdal řidičský průkaz a nechává se jen vozit. Aktivně se zajímá o chod klubu a bývá stálým účastníkem výročních schůzí.

Vážený pane Fassmanne, za všechny členy našeho klubu Vám přeji do dalších let hodně zdraví a elánu a rádi se s Vámi setkáme na akci v roce 2024, kdy budeme oslavovat 130. výročí turistiky v Rožnově p. R.


Zbyněk Vaňura, předseda
TJ Rožnov p. R. – Camping club

                      

01_edited.jpg
bottom of page